Piece szamotowe – fronty piecowe

Lina GO/Ekko GO

Modele Schmid GO to wysokiej jakości wkłady grzewcze piecowe o nowoczesnym wyglądzie. Wąskie lub szerokie paleniska, wersje tunelowe lub modele narożne – wkłady grzewcze piecowe Schmid gwarantują doskonały widok ognia dzięki dużym szybom i wykończeniu frontu Kristall. Dzięki kompaktowej i trwałej konstrukcji zapewniają długotrwałe magazynowanie ciepła, przyjemny klimat w pomieszczeniu i ekonomiczne zużycie paliwa
Kominki Schmid Lina i Ekko z wtórnym dopływem powietrza muszą być zainstalowane na kominie. Doprowadzenie powietrza z sufitu musi być bezpośrednio podłączone do sufitu. Jest to szybkie i niedrogie rozwiązanie dla wkładów grzewczych piecowych z wtórnym dopływem powietrza.

Profi GO

Paleniska szamotowe ,komory spalania pieca Profi GO oparte są na wkładach grzewczych Olsberg Profi K, Plus, R 7/12 ze sprawdzoną komorą spalania . Podstawowe piece są w różnych wersjach frontowych Profi K, Profi K Kristall, Profi Plus i Profi R ze zintegrowaną ramą dostępną do każdego modelu. Ponadto wersja przednia Profi K w wersji antracytowej oferuje standardowo podwójną szybę, a nawet potrójne przeszklenie w wariancie kristal. Dwuwarstwowa konstrukcja z grubą powłoką zewnętrzną o grubości 60 mm z ciężkiego materiał pozwala na długie przechowywanie ciepła. Elementy szamotowe są wyposażone w uszczelkę i są mocowane za pomocą dołączonego kleju . Uszczelka dołączona do zestawu służy do uszczelnienia między szamotem a korpusem, a także do uszczelnienia połączeń rur spalinowych. Profi GO ma dodatkowo przygotowany uchwyt do sondy do regulacji spalania SMR.